PH Ölçüm Modülü E201-1C

 

PH Ölçüm Modülü E201-1C

PH Prob Sensör Modülü Sıvı Su 0-14Ph Algılayıcı BNC Soket Analog Ph Metre Test Akvaryum Hidroponik Laboratuar Asit Baz

 

 

     0-14ph arasında ölçüm yapabilen elektrot probudur. Teorik olarak hidrojen iyonlarının konsatrasyonına göre ph değerinin ölçülmesi sağlanır. Anlık olrak yüksek hassasitte ph değer ölçümünün yapılabilmesini sağlar. Pek çok ph ölçen cihaza uyan bnc bağlantı soketine sahiptir. Kablo uzunluğu 75cm dir. Sensör silindirik yapıdadır.

   Ph Sensör Modülü su kalitesini ölçmek için kullanılır.Arduino kartlarla tam uyum sağlar.

    

Özellikleri:

 •     Ph ölçüm aralığı: 0 / 14 PH
 •     BNC konektörü, en fazla pH ölçer ve BNC konnektörlü kontrolör için uygundur.
 •     Geniş uygulama yelpazesi için uygundur: akvaryumlar, hidroponik, laboratuvar vb.
 •     Sıfır noktası: 7Ph +-0.5  ( 25C )
 •     Alkali hatası: 0.2PH  ≤15mv
 •     Teorik yüzde eğimi: ≥ 97% ( 25C )
 •     İç direnç: ≤ 250MΩ ( 25C )
 •     Tepki süresi: ≤ 1 dakika
 •     Çalışma sıcaklığı: 0C  /  60C
 •     Bağlantı tipi: BNC
 •     Potansiyometre ile ayarlanabilir kazanç
 •     Prob uzunluğu: 17cm
 •     Kablo uzunluğu: yaklaşık. 75cm
 •     Ağırlık:  50gr ( 100gr )

 

Paket İçeriği:

 •     1 Adet PH Elektrot Prob Kutulu
 •     1 Adet Ölçüm Modülü
 •     Bağlantı Parçaları

 

Aşağıdaki açıklama internetten alınmıştır. Doğruluğunu bilmiyoruz.

 

Kullanmadan önce hazırlık

    1. Koruyucu şişeyi elektrotun üstünden yavaşça çıkarın ve daha sonra kullanmak için kenara koyun.

    2. Elektrotun dışındaki beyaz sedimanter tuzu temizlemek için deiyonize su kullanın.

    3. Uygun bir nüfuz oranını korumak için, tüpteki sıvı seviyesi spiral cam tüpün ucunu daldırmalı ve örnek sıvı seviyesini en az 1 inç (2.5cm) aşmalıdır. Kullanırken, elektrot ampulünü ölçülen sıvıya tamamen koyun.     Iyonik reaksiyon etkisi üretmek için test edilecek sıvı ile ampulün tam temas etmesine izin verin.

    4. Elektrottaki hava kabarcıklarını gidermek için elektrodu (sadece klinik termometre gibi) hafifçe sallayın.

    5. Elektrodu pH elektrot depolama çözümünde 1 saat bekletin. Elektrot depolama çözümü yoksa, geçici bir elektrot depolama çözümü olarak 1gKCl ila 200mL pH7 tamponu ekleyin. Elektrot kullanılmadığında,     ampul ucunu etkinleştirmek ve korumak için uzun süreli bir koruma çözümü ile donatılabilir. Hazırlık yöntemi 10mL 3.3kcl çözeltisini 200mL pH4 tampon çözeltisine ekleyebilir. [3.3KCL doymuş potasyum klorürdür,     yapılandırma yöntemi 23 gram potasyum klchloride ve 100ml deiyonize su ağırlığındadır] uygun miktarda koruyucu

 

Elektrotlar kullanırken dikkat edilmesi gereken konular

    1. Taze tampon kullanın

    2. Elektrot koruyucu kapağı açın

    3. Boşluğu ölçün ve elektrodu deiyonize su ile durulayın

    4. Tamponu karıştırın ve örnek: a) her zaman aynı hızda karıştırın; b) önce karıştırın, sonra ölçün

    5. pH elektrodunu hazırlarken, elektrodu ölçümden önce ve sonra damıtılmış suyla durulayın. Elektrot ampulünü ovalamak için elektrot ucundaki fazla suyu emmek için tüy bırakmayan bir bez kullanın, aksi     takdirde statik elektrik üretilir, bu da doğru pH ölçümüne müdahale eder.

    6. Tamponun sıcaklığının örnekle aynı olduğundan emin olun. Örnek sıcaklık farklıysa, lütfen sıcaklık telafisi için bir sıcaklık telafisi probu kullanın.

    7. Elektrot eğimi iki noktalı bir kalibrasyon yöntemiyle periyodik olarak kontrol edin. Elektrot okuma damlaları veya eğim 92% 'den düşük olduğunda, elektrodu temizlemek için lütfen elektrotun temizlenmesine bakın.

 

Elektrot bakımı

    1. Elektrodu temizleme

    Genel temizlik çözümü-elektrodu 15 dakika boyunca 0.1M HCl veya 0.1M HNO3 çözeltisinde ıslatın ve elektrodu 30 dakika boyunca elektrot depolama çözümünde ıslatın.

    2. Sıvı bağlantı bloke edilir (tuz çökeltisi)

    Nedenleri: sert su, çamur, organik kir, plankton mikroorganizmalar, yosun vb. Ampul ve ptfe'nin etrafındaki su geçirgen kum çekirdeğine bağlı olarak, dış referans elektrodunun düzgün çalışmasına neden olur.

Çözüm: Elektrodu 15-20 dakika boyunca sıcak suda (60 ℃) ıslatın; Elektrodu sıcak doymuş bir KCl (60 ℃) içinde ıslatın 20-30 dakika boyunca çözüm ve oda sıcaklığına serin; Elektrodu 20 ila 20 dakika 30 dakika boyunca     pH 4 tampon çözeltisinde ıslatın.

    Çok fazla kristal olup olmadığını kontrol edin, eğer öyleyse, kristalleri akış hızının normal olup olmadığını kontrol etmek için deiyonize su ile tekrar tekrar durulayın

    Değilse, elektrodu 15-20 dakika boyunca sıcak suda (60 ° c) ıslatın; Elektrodu 20-30 dakika boyunca sıcak doymuş KCl (60 ° c) çözeltisinde ıslatın, ve oda sıcaklığına serin; Elektrodu pH 4 tamponunda 30 dakika     bekletin. Elektrot ucunu 5-10 dakika boyunca konsantre hcl'de ıslatın, elektrodu durulayın ve elektrolit akış hızının normal olup olmadığını kontrol edin. Bağlantı hala engellenmişse, bağlantıyı çekin (cam ampule     dokunmayın)

    4. pH duyarlı membran üzerinde inorganik maddelerin çökelmesi

    Neden: inorganik örnek ölçümü

    Çözüm: EDTA, amonyak veya asit ile temizleyin

    5. pH duyarlı membranın dehidrasyonu

    Nedenleri: yanlış depolama, uzun süreli kullanım, yüksek sıcaklıkta çalışma veya güçlü alkali çözümler, yavaş ve kararsız yanıt ile sonuçlanır

    Çözüm  Aktif elektrot

    Elektrodu 1 dakika boyunca 0.1 M hcl'de ıslatın, 30 saniye boyunca musluk suyu ile durulayın, elektrodu 1 dakika boyunca 0.1 M koh'da ıslatın, durulayın 30 saniye boyunca musluk suyu ile, test elektrodunu     tampon çözeltisi ile kalibre edin, hala çalışmıyorsa, yukarıdaki adımları en fazla 3 kez tekrarlayın

    6. PH elektrodu uzun süre kullanılır ve elektrot, kararsız elektrot verilerine ve diğer faktörlere yol açan test edilmiş ortamda düzgün bir şekilde temizlenmez ve korunmaz. Çözüm: elektrot 2-3 ay boyunca     kullanıldıktan sonra, elektrot üzerinde bir ampul temizleme çalışması ve sıvı bağlantı üzerinde bir inceleme çalışması yapın. Çözüm: ampulün yüzeyinde herhangi bir kir olup olmadığını görmek için elektrodu             çevreden çıkarın. Herhangi bir kir varsa, etanol pamuğu ile silin ve deiyonize su ile temizleyin.

    [Ampulün kırılgan olduğunu unutmayın, silme işlemi sırasında dikkat edin]. Daha sonra yüzeye bağlı herhangi bir kirletici olup olmadığını görmek için sıvı bağlantısını kontrol edin. Varsa, durulamak için     deiyonizasyon kullanabilirsiniz veya ölçüm kabında elektrodu ileri geri sallayabilirsiniz. Su temiz değilse, kir kaybolana kadar suyu değiştirin. Daha sonra elektrodu yıkayın ve 8 saat boyunca aktivasyon çözümüne     yerleştirin, daha sonra ölçüm durumunu geri yüklemek için standart solüsyonda ölçün.

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Captcha

PH Ölçüm Modülü E201-1C

 • Brand: OEM
 • Product Code: PH Ölçüm Modülü E201-1C Prob
 • Availability: In Stock
 • Fiyat : 858.00TL
 • KDV Dahil : 1,029.60TL

Tags: PH, Ölçüm, Modülü, E201-1C, PH Prob, Sensör Modülü, Sıvı, Su, 0-14Ph, Algılayıcı, BNC, Soket, Analog, Ph Metre, Test, Akvaryum, Hidroponik, Laboratuar, Asit, Baz