PIC18F45K20-I/P
PIC18F45K20-I/P Microchip
8 Bit 64MHz Mcu 32Kb Flash 40 Pin Dip 35 IO IIC SPI UART/USART  13x Adc
microchip.com/en-us/product/PIC18F45K20#
Özellikler:
  •     Series    PIC  XLP  18F
  •     Core Size    8-Bit
  •     Speed     64MHz
  •     Operating Voltage Range: 1.8V to 3.6V
  •     Number of I /O    35
  •     Connectivity    IIC, SPI, UART/USART
  •     ADC     13 channel / 10-bit
  •     Program Memory Size    32KB (16K x 16)
  •     Data EEPROM (bytes)     256 x 8
  •     Oscillator Type    Internal
  •     Priority levels for interrupts
  •     31-level, software accessible hardware stack
  •     8 x 8 single-cycle hardware multiplier
  •     Factory calibrated to ± 1%
  •     Software selectable frequencies range of 31 kHz to 16 MHz
  •     Four crystal modes up to 64 MHz
  •     Two external clock modes up to 64 MHz
  •     4X Phase Lock Loop (PLL)
  •     Secondary oscillator using Timer1 @ 32 kHz
  •     Fail-Safe Clock Monitor:
  •     Allows for safe shutdown if peripheral clock stops
  •     Two-Speed Oscillator Start-up
  •     Self-Programmable under Software Control
  •     Interrupt on High/Low-Voltage Detection
  •     With software enable option
  •     Programmable period from 4 ms to 131s
  •     Single-Supply 3V In-Circuit Serial Programming (ICSP) via two pins
  •     In-Circuit Debug (ICD) via Two Pins
  •     Sleep mode: 100 nA
  •     Watchdog Timer: 500 nA
  •     Timer1 Oscillator: 500 nA  32 kHz
  •     Auto-acquisition capability
  •     Conversion available during Sleep
  •     1.2V Fixed Voltage Reference (FVR) channel
  •     Independent input multiplexing
  •     Two rail-to-rail analog comparators
  •     Programmable (% VDD), 16 steps
  •     Two 16-level voltage ranges using VREF pins
  •     High-Current Sink/Source 25 mA/25 mA
  •     Three programmable external interrupts
  •     Four programmable interrupt-on-change
  •     Eight programmable weak pull-ups
  •     Programmable slew rate
  •     Capture/Compare/PWM (CCP) module
  •     One, two or four PWM outputs
  •     Selectable polarity
  •     Programmable dead time
  •     Auto-Shutdown and Auto-Restart
  •     3-wire SPI (supports all 4 modes)
  •     I2C Master and Slave modes with address mask
  •     Supports RS-485, RS-232 and LIN
  •     RS-232 operation using internal oscillator
  •     Auto-Wake-up on Break
  •     Auto-Baud Detect
  •     Temperature Range   -40C to 125C
  •     Package / Case    40-DIP (0.600", 15.24mm)
Paket İçeriği:
  • 1 Adet  PIC18F45K20-I/P 40 pin dip
Doğrulama Kodu
PIC18F45K20-I/P
  • Marka: Microchip
  • Ürün Kodu: PIC18F45K20-I-P
  • Stok Durumu: Stokta var
  • Fiyat : 180,00TL
  • KDV Dahil : 216,00TL
Etiketler: PIC18F45K20-I/P, Microchip, 8 Bit, 64MHz, Mcu, 32Kb Flash, 40 Pin Dip, 35 IO, IIC, SPI, UART/USART, 13x Adc