NRF24L01 2.4GHz Wireless RF Modül
Kablosuz Haberleşme Alıcı/Verici Transceiver Modül Pcb Anten
NRF24L01 çipi kullanılmış, kablosuz 2.4 GHz'lik RF haberleşme modülüdür. 2 adet modül ile yüksek hızda kablosuz haberleşme yapabilirsiniz. 100metreye kadar haberleşme yapabilir. 3.3V besleme ile çalışabilir. Yüksek votlajda ürün bozulacaktır. I/O pinleri 5V toleransa sahiptir, bu sayede Arduino gibi mikrodenetleyici kartlar ile bağlantılarında herhangi bir lojik dönüştürücüye gerek kalmadan direkt olarak bağlanabilmektedir.
Özellikler:
- Çalışma frekansı: 2.4Ghz.
- Haberleşme hızı: 250Kbps -2 Mbps ( Yazılım ile ayarlanabilir )
- Haberleşme türü: SPI
- Çalışma voltajı : 1.9-3.6V
- Hbaerleşme Mesafesi 100metre
- PCB anteni sayesinde harici anten gerekmeden haberleşebilir.
- Verici Sinyal Gücü: +7 dB
- Alıcı Hassasiyeti: 90dB
- Haberleşme mesafesi: 250m (Açık Alanda)
- Renk: Siyah
- 2x4 pin erkek header bağlantı soketi 2.54mm pin mesafesi
- Boyutlar: 15mm x 29mm
- Ağırlık: 2gr
Modül Pin Açıklamaları:
- Gnd : Toprak. Mikrodenetleyici ile aynı toprak hattına bağlanır
- VCC : 1.9v ile 3.6V arasındadır. Mikrodenetleyici kart üzerindeki 3.3V çıkışına bağlanmalıdır. Eğer mikrodenetleyici 5V çıkışı varsa nRF24L01 adaptör kullanılmalıdır yada voltaj düşürücü modül/devre kullanılmalıdır