W1209 Sıcaklık Kontrollü Termostat

 

Sıcaklık Kontrollü Dijital Termostat W1209

 

Dondurucular, su tankları, buzdolapları, endüstriyel soğutucular ve kaynatıcılar, kuluçka sistemleri, akvaryum sistemleri gibi pek çok uygulamalarda, sıcaklık kontrol ünitesi olarak kullanılabilir.

 

Ürün kullanımı ve menülerin açıklamları

 

     6 Adet menü ayarı vardır. Bu ayarlara girmek için SET butonuna 5 sn basılı tutmanız gerekir. Menüye girince +- tuşlarına bastığınızda P0,P1,..,P6 gibi menü numaraları göreceksiniz. İstediğiniz menü numarasına gelip tekrar SET butonuna bastığınızda ilgili menünün ayarlarına girersiniz. Bir menüde ayar yaptıktan sonra tekrar SET butonuna basarak ayarın kayıt olmasını sağlamalısınız.

 

Çalışma sıcaklığı : Set tuşuna 1 kısa basılır. +- tuşları ile ortamın olmasını istediğiniz sıcaklık değeri set edilir.

P0 : Cihazın ısıtma yada sogutma amacı ile kullanılabilir. Bu menü cihazın hangi tipte iş yapacağını belirler. Buna göre cihazın çalışma davranışları değişir. Soğutma için C, ısıtma için H seçilir ve tekrar SET tuşuna basılır. Kuluçka için H seçili olmalıdır.

P1 : Cihazın hassasiyet ayarıdır. Cihaz karar verme işlemini bu değere göre yapar. İlgili ayar +- tuşları ile ayarlandıktan sonra set ile kaydedilir.

Örnek = 28 derece ayarlanmış bir çalışma sıcaklık ayarında P1 (hassasiyet) 2.0 ise; Cihaz 30 dereceye kadar röleyi açık tutarak ortamın ısınmasını sağlar. 30 derecede röleyi kapatarak ısıtma elemanının çalışmasını durdurur. Isınmayan ortam soğumaya başlar. Ortam sıcaklığı 30-P1=28 dereceye geldiğinde, cihaz röleyi tekrar açar. 30 dereceye kadar ortamı tekrar ısıtır. 30 derecede röleyi kapatır. Bu şekilde bir döngüde devam eder. 

P1 için ne kadar büyük değer girerseniz ortam sıcaklığı o kadar çok dalgalanacaktır. Dalgalanmanın az olmasını ve sürekli belli bir sıcaklıkta sabit kalmasını istiyorsanız bu değeri en küçük 0.1 dereceye kadar ayarlayabilirsiniz. Buda 0.1 derecelik değişimlerde cihazın karar vererek ısıtma yapmasını yada yapmamasını sağlar. Bu değer çok düşük seçildiğinde sık sık röle açılıp kapanma sesi oluşacaktır. Biz 0.5 derece ayarlanmasını tavsiye ediyoruz.

P2 Cihazın algılayacağı en yüksek sıcaklık değeridir. +- tuşlarına uzun basılarak ayarlanabilir.110 derece fabrika değeridir. Bu değeri değiştirmeyin. Sizin kapanma sıcaklığınız değildir. Cihazın en yüksek sıcaklık ölçme kapasitesini gösterir. Sizin bu menüde ayar yapmamanız gerekiyor.

P3 Cihazın algılayacağı en düşük sıcaklık değeridir. +- tuşlarına uzun basılarak ayarlanabilir. -50 derece fabrika değeridir. Bu değeri değiştirmeyin. Sizin açılma sıcaklığınız değildir. Cihazın en düşük sıcaklık ölçme kapasitesini gösterir. Sizin bu menüde ayar yapmamanız gerekiyor.

P4 Sıcakklık düzeltme ayarı. Sensörünüzden ölçülen sıcaklık hatalı ise buradan düzeltme ekleyerek gerçek sıcaklık değeri ölçümü yaptırabileceğiniz ayar. Yani sensör 3 derece yüksek sıcaklık gösteriyor ise bu menüde -3 ayarlsanız artık gerçek sıcaklık değerine göre çalışacaktır. Gerçekten güvendiğiniz bir termometreniz var ise bu menü ile cihazınızın doğru sıcaklık değerlerinde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

P5 Gecikmeli başlangıç zamanı. Başlangıçta dakika olarak gecikme ayarının yapılacağı menü. İlgili ayar kadar gecikmeli olarak işlem yapacaktır. Fabrika ayarı 0 dk dır. Gerekmedikçe bu menüde ayar yapmayın.

P6 Yüksek sıcaklık alarm menüsüdür. Fabrika ayarı OFF (Kapalı) dır. Gerekmedikçe bu menüde ayar yapmayın.

İlgili ayarları yaptınız ama hatalı olduğunu bazı ayarları yanlış yaptığını düşünüyorsanız ve cihazı fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız cihaz besleme verilmediği durumda +- tuslarını basılı iken elektriği kesip açın cihaz fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Hata kodları:
888 veya LLL = Sensör takılı değil yada sensör açık devre olmuş=bozulmuş. Sıcaklık değeri ölçülemiyor.

 

Bilgi:
Cihazın üzerindeki rölede 125V 20A yazısı yazar. Bu röle 220V ile çalışırmı diye sorular geliyor. 220V 10A e kadar yük sürebilirsiniz. Ancak 5A den fazla yük kullanmamanızı tavsiye ederiz.

 

Menü Açıklamaları:

Menü ayarlarına 5 saniye set tuşuna basılarak girilir.

Kod

Kod Açıklaması

Değişim aralığı

Fabrika ayarları

P0

C:Soğutma / H:Isıtma

C / H

C

P1

Histerezis ayarı

0.5 - 15

2

P2

En yüksek sıcaklık

110 °C

110 °C

P3

En düşük sıcaklık

-50 °C

-50 °C

P4

Isı düzeltme

-7 -  7 °C

0 °C

P5

Gecikmeli başlangıç

0-10 Dakika

0

P6

Yüksek sıcaklık alarmı

0-110 °C

OFF

+- Tuşlarına basılıyken elektriği kesip tekrar vermek cihazın ayarlarını sıfırlar.

 

 


Paket İçeriği :

 

  • 1 Adet Sıcaklık Kontrollü Termostat  
  • 1 Adet Su Geçirmez Sıcaklık Sensörü


 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Captcha

W1209 Sıcaklık Kontrollü Termostat

  • Brand: OEM
  • Product Code: W1209 Termostat Modül
  • Availability: In Stock
  • Fiyat : 65.00TL
  • KDV Dahil : 78.00TL

Tags: W1209 Digital Thermostat