1.5SMC33A TVS DIODE
LITTELFUSE  1.5SMC33A  TVS-DIODE, 1.5kW, 45.7V, UNIDIRECTIONAL, DO-214AB
ÖZELLİKLER
  • For surface mounted applications in order to optimize board space
  • Low profile package
  • Built-in strain relief
  • Glass passivated junction
  • Low Inductance
  • Halogen-Free and RoHS compliant
  • Excellent clamping capability
  • Repetition Rate (duty cycle): 0.05%
  • Fast response time: typically less than 1.0ps from 0 Volts to V(BR) min.
  • Typical IR less than 1uA above 10V
  • High temperature soldering: 250 degrees C/10 seconds at terminals
  •     Breakdown Voltage Max: 34.7V
  •     Breakdown Voltage Min: 31.4V
  •     Clamping Voltage Vc Max: 45.7V
  •     Diode Case Style: DO-214AB
  •     No. of Pins: 2
  •     Packaging: Cut Tape
  •     Peak Pulse Power Dissipation: 1.5kW
  •     Product Range: 1.5SMC Series
  •     Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 28.2V
  •     SVHC: No SVHC (17-Dec-2014)
  •     TVS Polarity: Unidirectional
Doğrulama Kodu
1.5SMC33A TVS DIODE
  • Marka: LITTELFUSE
  • Ürün Kodu: 1.5SMC33A TVS DIODE
  • Stok Durumu: Stokta var
  • Fiyat : 15,75TL
  • KDV Dahil : 18,90TL
Etiketler: 1.5SMC33A, 1.5kW, 33.3A, TVS DIODE