STM32F030F4P6 Gelistirme Kartı
STM32F030F4P6 Geliştirme Kartı
Özellikler :
  •  Core: ARM 32-bit Cortex-M0 CPU, frequency: ≤48MHz
  •  16 to 64 Kbytes of Flash memory
  •  4 to 8 Kbytes of SRAM with HW parityChecking: CRC calculation unit Reset and power management
  •  Voltage range: 2.4 V to 3.6 V
  •  Power-on/Power down reset (POR/PDR)
  •  Low power modes: Sleep, Stop, Standby Clock management
  •  4 to 32 MHz crystal oscillator
  •  32 kHz oscillator for RTC with calibration
  •  Internal 8 MHz RC with x6 PLL option
  •  Internal 40 kHz RC oscillator Up to 55 fast I/Os
  •  All mappable on external interrupt vectors
  •  Up to 36 I/Os with 5 V tolerant capability 5-channel DMA controller 1 x 12-bit, 1.0 μs ADC (up to 16 channels)
  •  Conversion range: 0 to 3.6 V
  •  Separate analog supply from 2.4 up to 3.6 V Up to 10 timers
  •  One 16-bit timer, with up to 4 IC/OC, usable for IR control decoding
  •  One 16-bit timer, with 2 IC/OC, 1 OCN, deadtime generation and emergency stop
  •  One 16-bit timer with 1 IC/OC
  •  One 16-bit basic timer
  •  Independent and system watchdog timers
  •  Up to two I2C interfaces: one supporting Fast Mode Plus (1 Mbit/s) with 20 mA current sink
  •  Up to two SPIs (18 Mbit/s) with 4 to 16 programmable bit frame Serial wire debug (SWD)
Paket içeriği :
  •     1 Adet STM32F030F4P6 Geliştirme Kartı.
  •     2 Adet 12  Pin Erkek Header
  •     1 Adet 8 Mhz Kristal
Doğrulama Kodu
STM32F030F4P6 Gelistirme Kartı
  • Marka: OEM
  • Ürün Kodu: STM32F030F4P6 Board
  • Stok Durumu: Stokta var
  • Fiyat : 171,00TL
  • KDV Dahil : 205,20TL
Etiketler: STM32F030F4P6, Gelistirme Kartı, Development Board, Cortex M0, Arm, 32 bit, 48MHz