XH-W1411 Dijital Termostat / Zamanlayıcı Modül

 

XH-W1411 Modül DC 12V

Termostat ve Zamanlayıcı Fonksiyonu

 

     Ürün genel olarak 2 çalışma fonksiyonu bulunmaktadır. 1. kullanım alanı termostat olarak kullanılmasıdır. 2. kullanım modunda ise ürün 2 zaman değişkeni olan programlanabilir bir zamanlayıcı olarak kullanılabilir.

 

Özellikler:

 • W1411 Termostat / Zamanlayıcı Modül
 • 3 Farklı zamanlayıcı çalışma modu
 • Besleme voltajı : DC 12V
 • Çıkış röle gücü: 10A
 • 3 Adet gösterge display ekranı.
 • Yüksek hassasiyetli sıcaklık ölçümü
 • Sıcaklık ölçüm öralığı: -55   120C
 • Sıcaklık kontrol aralığı :-19 99C
 • Sıcaklık Sensörü : Su geçirmez  NTC10K  ( B3435L )
 • Sensör Boyu : 1 Metre
 • Panel boyutu: 90 x 60mm

 

 

1)  Termostat Modu:

     3 Göstergesi ile kolay okunma ve kontrol edilme imkanı bulunmaktadır. Sol gösterge başlangıç sıcaklığını gösterir. Sağ gösterge durma sıcaklığını gösterir. Orta gösterge anlık ölçülen sıcaklığı gösterir. Sol gösterge ve sağ gösterge altında bulunan butonlar ile sıcaklık ayarları yapılmaktadır. Başka herhangi bir ayar ihtiyacı bulunmamaktadır. Buna göre cihazın ısıtıcı yada soğutucu modda çalışması; sağ ve sol sıcaklık değerlerinin birbirine göre büyüklük küçüklük durumuna bağlı, otomatik olarak ortaya çıkar.

Isıtıcı Modu: Sol gösterge ayar değeri, sağ gösterge ayarından daha düşük olduğunda cihaz ısıtıcı modda çalışır. Örnek olarak sol gösterge ayarı 36 dereceye ayarlanmış, sağ göstergede 38 dereceye ayarlanmış olsun. Buna göre cihaz ısıtıcı modunda çalışır. 36 derece altına indiğinde röleyi aktif ederek ortamı ısıtmaya başlar. 38 Dereceye kadar ortamı ısıtr. 38 Dereceye ulaşıldığında röle kapanarak ısıtma durdurulmuş olur. (Kuluçka için kullanım sırasında sıcaklık ayarlarını sol 36 sağ 38 derece olarak ayarlayınız.)

Soğutucu Modu: Sağ gösterge ayarı sol göstergeden büyük ise  cihaz soğutucu modda çalışır. Örnek olarak sol gösterge 5 derece, sağ göstergede -1 derece olarak ayarlanmış olsun. Buna göre 5 derece üstündeki sıcaklıklarda röle aktif olarak soğutucu devresi aktif edilir. -1 Dereceye kadar sistem soğutulur. -1 dereceye ulaşıldığında röle kapatılarak soğutma işlemi durdurulur. 

     Kırmızı sol led yanıyorsa röle aktif olmuş ve cihaz ısıtma yada soğutma işlemini yapıyor demektir. Sağ yeşil led yanıyorsa cihaz röle çıkışı kapalıdır. Yani o an için ısıtma veya soğutma işlemi yapılmadığı anlaşılır. 

 

     Fabrika ayarlarına geri döndürmek için; Ürün enerjisi kesilir. Sağ taraftaki yukarı ve aşağı tuşlarına birlikte basılır, cihaza enerji verilir. Bir süre sonra uyarı sesi ile birlikte ürün ayarları sıfırlanmış olarak çalışmaya başlar.

     Sıcaklık ölçmesinde hata olduğunu düşünüyorsanız kalibre edebilirsiniz. Enerji kapalı iken Set tuşuna basıp enerji açın. Bu ekranda +10 ile -10 derece arasında bir değer ayarlayabilirsiniz. 1 derece fazla ölçme yaptığını düşünüyorsanız burada -1 olarak değer girilir. Daha sonra set tuşuna uzun basılır. bıraktığınzıda cihaz normal çalışma ekranına dönecektir. Ve girdiğiniz değere göre sıcaklık farklı gösterilecek ve buna göre termostat işlemlerini yapacaktır.

 

2)  Zamanlayıcı Modu:

     Ürün üzerinde bulunan set tuşuna basıldığında sırayla F1 F2 ve F3 çalışma modlarına girer. Bu modlarda zamana bağlı olarak rölenin açılıp kapalı kalma süreleri ayarlanabilmektedir. Mesela kuluçka viyolünün belli sürelerde çalıştırılması gibi bir işlevi yerine getirebilir.

     Zamanlayıcı olarak çalışırken ürün kapatılmak istenirse Set tuşuna uzun baılır. 3 sn sonra ürün kapanır. Tekrar set tuşuna basılırsa ürün çalışmaya başlar.


F1 Zamanlayıcı Fonksiyonu. Ürün F1 çalışma fonksiyonunda dakika olarak 2 değişkenli bir zamanlayıcı röle olarak çalışmaktadır.

 • Sol kısımdaki sayı değeri dakika olarak röle çıkışının kapalı kalma zamanını ayarlamanızı sağlar.
 • Sağ kısımdaki sayı değeri dakika olarak röle çıkışının açık kalma zamanını ayarlamanızı sağlar.

Örnek olarak sol kısım 58 sağ kısım 2 olarak ayarlandıysa, röle çıkışı 58 dk kapalı durumdadır. Daha sonra 2 dk röle açılır.  1 - 1 olarak set ederek ürünün çalışmasını hızlıca inceleyebilirsiniz.

F2 Zamanlayıcı Fonksiyonu. Ürün F2 çalışma fonksiyonunda 2 değişkenli bir zamanlayıcı röle olarak çalışmaktadır.
Sol kısımdaki sayı değeri saat olarak röle çıkışının açık kalma zamanını ayarlamanızı sağlar.
Sağ kısımdaki sayı değeri dakika olarak röle çıkışının kapalı kalma zamanını ayarlamanızı sağlar.

Örnek olarak sol kısım 1 sağ kısım 2 olarak ayarlandıysa, röle çıkışı 1 saat kapalı durumdadır. Daha sonra 2 dk röle açılır. 


F3 Zamanlayıcı Fonksiyonu. Ürün F3 çalışma fonksiyonunda 2 değişkenli bir zamanlayıcı röle olarak çalışmaktadır.
Sol kısımdaki sayı değeri saat olarak röle çıkışının açık kalma zamanını ayarlamanızı sağlar.
Sağ kısımdaki sayı değeri dakika olarak röle çıkışının kapalı kalma zamanını ayarlamanızı sağlar.

Örnek olarak sol kısım 1 sağ kısım 2 olarak ayarlandıysa, röle çıkışı 1 saat açık durumdadır. Daha sonra 2 dk röle kapanır.

 

 
Paket İçeriği:

 • 1 Adet XH-W1411 Dijital Termostat / Zamanlayıcı Modül

 

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

Captcha

XH-W1411 Dijital Termostat / Zamanlayıcı Modül

 • Brand: OEM
 • Product Code: XH-W1411 Termostat Modül
 • Availability: In Stock
 • Fiyat : 247.50TL
 • KDV Dahil : 297.00TL

Tags: XH-W1411, W1411, Dijital Termostat, Zamanlayıcı Fonksiyonu, Kuluçka, Pet, Akvaryum, Isıtıcı, Soğutucu, Kontrol Cihazı